ÖVRIGT / Smycken / Armband 9344446
*
nr 934 4446
Armband
silver
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:14:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 23:22:48
1
300 kr
11/1 19:02:13
2
400 kr
12/1 19:55:18
1
500 kr
12/1 19:58:51
2
500 kr
12/1 19:58:51
1
500 kr (Budbetjänt)
12/1 20:01:46
2
600 kr
12/1 20:08:54
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16.
Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: armband silver smycken vintage ädelmetall
-
5116 Armring
+ broscher, Kalevala Koru, Finland. 5 delar, brons..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:57
-
5173 Diadem
Förgyllt sterlingsilver, med ametister. Längd: 14 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:06
-
5136 Halsband med h..
Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:57
-
5218 Örhängen
ett par, 18k guld, med pärla. Höjd: 2 cm. Vikt: 2,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:07
*
Armband
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4446
Armband
silver
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 23:22:48 | 1 | 300 kr |
11/1 19:02:13 | 2 | 400 kr |
12/1 19:55:18 | 1 | 500 kr |
12/1 19:58:51 | 2 | 500 kr |
12/1 19:58:51 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/1 20:01:46 | 2 | 600 kr |
12/1 20:08:54 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: armband silver smycken vintage ädelmetall
-
5116 Armring
+ broscher, Kalevala Koru, Finland. 5 delar, brons..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:57 -
5173 Diadem
Förgyllt sterlingsilver, med ametister. Längd: 14 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:06 -
5136 Halsband med h..
Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:57
-
5218 Örhängen
ett par, 18k guld, med pärla. Höjd: 2 cm. Vikt: 2,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:07